Dni osób konsekrowanych w archidiecezji lwowskiej

-a A+

4 lutego w Złoczowie i 6 lutego w Iwano-Frankiwsku odbyły się Dni osób konsekrowanych pracujących w archidiecezji lwowskiej.

Na spotkania modlitewne przybyli też niektórzy księża diecezjalni, przeważnie z tych parafii, gdzie są domy zakonne. Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy lwowski Edward Kawa, a konferencję głosiła s. dr Sara Ewa Łakoma ze Zgromadzenia Sióstr Dominikanek. Zakonnice i zakonnicy odnowili swoje śluby czystości. Nie zabrakło też ostatniego w tym okresie świąt Bożego Narodzenia kolędowania.

Po odrodzeniu struktur Kościoła katolickiego na Ukrainie w archidiecezji służą zakonnice i zakonnicy zarówno miejscowi, jak też z Polski. Obecnie na terenie archidiecezji lwowskiej pracują przedstawiciele 17 Zakonów i Zgromadzeń męskich oraz 25 żeńskich, którzy pochodzą z Ukrainy, Polski, Słowacji oraz z innych krajów świata.

Konstanty Czawaga

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą

 

Projekt „Polska Platforma Medialna Ukraina” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja

 

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

©2011-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.