Rozpoczęcie roku szkolnego w Łanowicach

-a A+

1 września Szkoła Początkowa w Łanowicach otworzyła swe drzwi dla uczniów. Wszystkie przygotowania do obowiązujących zasad bezpieczeństwa zostały poczynione.

W tym roku szkolnym do pierwszej klasy przyszło trzynaścioro dzieci z miejscowych polskich rodzin. Ogółem do szkoły uczęszcza 40 uczniów w klasach od pierwszej do czwartej. Po czterech latach nauki w tej miejscowości dzieci kontynuują naukę w sąsiednich Pianowicach.

Na uroczystość pierwszego dzwonka gościnnie przybył konsul RP Rafał Kocot, który pogratulował dzieciom rozpoczęcia roku szkolnego i przekazał pierwszoklasistom plecaki z wyposażeniem niezbędnym dla rozpoczęcia nauki ufundowane przez Kancelarię Premiera RP.

Dyrektor szkoły Maria Staszczyszyn podkreśliła, że szkoła jest gotowa do rozpoczęcia roku szkolnego w warunkach pandemii.

– Mamy antyseptyk przy wejściu do szkoły i w każdej klasie, są ręczniczki papierowe i mydło, przygotowaliśmy również klasy, gdzie dzieci siedzą pojedynczo.

– Moim wielkim pragnieniem jest aby rok szkolny wyglądał tak jak zazwyczaj. Ale gdyby okazaliśmy się w tzw. czerwonej strefie, to będziemy zmuszeni iść na kwarantannę, ale to już będzie decyzja władz – dodała Maria Staszczyszyn.

Dzieci wesoło rozpoczęły rok szkolny i miejmy nadzieje, że nic im nie przeszkodzi w nauce.

Aleksander Kuśnierz
Fot. Aleksander Kuśnierz

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą

 

Projekt „Polska Platforma Medialna Ukraina” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja

 

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

©2011-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.