Obchody 102. rocznicy Święta Niepodległości Polski we Lwowie

-a A+

Uroczystą Mszą świętą w katedrze lwowskiej rozpoczęły się obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Mszy świętej przewodniczył metropolita lwowski arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. W Bazylice Metropolitalnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie licznie zgromadzili się miejscowi Polacy i polscy dyplomaci, aby modlić się w intencji ojczyzny.

Na Cmentarzu Obrońców Lwowa miała miejsce druga część uroczystości. Przy zbiorowej mogile nieznanych żołnierzy stanęła warta honorowa lwowskich harcerzy oraz poczty sztandarowe polskich towarzystw, organizacji i szkół. Konsul generalny RP we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz, konsulowie oraz pracownicy konsulatu, a także delegacje polskich towarzystw i organizacji ze Lwowa i obwodu lwowskiego złożyli biało-czerwone wieńce i kwiaty oraz zapalili znicze na mogile zbiorowej na Cmentarzu Orląt.

Żołnierze polskiej i amerykańskiej grup zadaniowych stacjonujący na poligonie w Jaworowie koło Lwowa złożyli kwiaty również przy pomnikach lotników amerykańskich i francuskich piechurów.

Na zakończenie przy Pomniku Chwały wspólnie odśpiewano „Rotę”.

Eugeniusz Sało

Obejrzyj galerię: Obchody 102. rocznicy Święta Niepodległości Polski we Lwowie

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą

 

Projekt „Polska Platforma Medialna Ukraina” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja

 

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

©2011-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.