Transmisje mszy w kościołach we Lwowie

-a A+

W związku z kwarantanną we lwowskich kościołach msze święte oraz nabożeństwa będą transmitowane online.

Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie (Katedra Lwowska)

Msze święte z lwowskiej katedry są transmitowane przez kanał YouTube Katedra Lwowska oraz stronę Facebook Katedra Lwowska.

Można się łączyć na wspólnej modlitwie w następujących godzinach czasu ukraińskiego:

W niedzielę: 7:00 (język polski); 8:00 (język łaciński z liturgią słowa w języku polskim), 9:00 (język ukraiński); 10:15 (polski); 11:30 (polski i Gorzkie Żale); 13:00 (polski); 14:00 (polski); 15:00 (polski), 17:30 (Nieszpory z języku polskim) i 18:00 (polski).

W dni powszednie: 7:30 (język polski); 10:00 (polski); 17:30 (język ukraiński) i 18:30 (polski).


Kościół św. Antoniego we Lwowie

Msze święte z kościoła św. Antoniego są również transmitowane za pośrednictwem kanału YouTube Antoni Lwów oraz przez stronę Facebook Римсько-Католицька Парафія св. Антонія у Львові.

Transmitowane będę wszystkie msze święte niedzielne i w miarę możliwości msze z dni powszednich. Kościół jest otwarty od godz. 9:00 do 17:30 (poniedziałek-piątek), w sobotę (9:00-12:00). W kościele może przebywać nie więcej niż 10 osób.

W niedzielę: 8:00 (język polski); 10:00 (polski); 12:00 (polski); 15:00 (język ukraiński); 17:00 (język rosyjski); 18:30 (ukraiński).

W dni powszednie: 8:00 i 18:00 (język polski - poniedziałek-sobota); 19:30 (język ukraiński - wtorek, czwartek oraz pierwsze piątki miesiąca).


Kościół św. Marii Magdaleny we Lwowie

Msze święte będą bez udziału wiernych, będą transmitowane na Facebooku Parafia św. Marii Magdaleny we Lwowie.

W środę 25 marca transmisja mszy św. o godz. 10:00. W inne dni tygodnia codziennie o 08:00; w niedzielę o godz. 10:30 w języku polskim i o 12:30 w języku ukraińskim. Po porannej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji powołań i zatrzymania epidemii. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w sobotę nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej. W niedzielę po mszy św. o godz. 10:30 nabożeństwo Gorzkich Żali.


Za pośrednictwem strony Facebook msze święte są transmtowane także w Kościele św. Jana Pawła II (Lwów-Sokolniki), Kościele św. Michała Archanioła (Lwów-Sichów)Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy (Lwów-Zboiska).

Przypomnijmy, że od 17 marca we wszystkich kościołach Lwowa nabożeństwa są odprawiane bez udziału wiernych. Do odwołania wierni zostali też zwolnieni z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Dekret w tej sprawie wydał metropolita lwowski arcybiskup Mieczysław Mokrzycki.

KG

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą

 

Projekt „Polska Platforma Medialna Ukraina” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja

 

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

©2011-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.