30/07/2014 23:54
autor KG

Miesięcznik „Polak Mały”

-a A+

Drodzy Czytelnicy! Oddajemy do waszych rąk pozycję skierowaną do dzieci i młodzieży. To pismo, z którego dowiecie się wielu ciekawych informacji z historii Polski, poznacie ciekawostki i legendy. Będziemy zamieszczać również wesołe i pouczające opowiadania, opisy przyrody i elementów geografii Polski, a także tego co możecie spotkać niedaleko Waszych domów.

Nie zapomnieliśmy również o rozrywce. Będziemy zamieszczać zagadki i przysłowia, a także obrazki, które można pokolorować. Dla chętnych do nauki języka polskiego będziemy publikować najprostsze dialogi, które pomogą w dalszym poznawaniu języka Kochanowskiego, Mickiewicza i Sienkiewicza, ale też Makuszyńskiego i Brzechwy. Wiersze zamieszczane u nas na pewno uświetnią organizowane przez Was poranki czy akademie w Waszych środowiskach.

To pierwszy numer, który przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu. Prosimy o nadsyłanie na adres redakcji Kuriera Galicyjskiego opinii na temat „Polaka Małego”. Pomoże to nam zorientować się w tym co Was najbardziej interesuje, co pragnęlibyście znaleźć w kolejnych numerach. Chcielibyśmy by znalazło się tam miejsce dla Waszych własnych materiałów, opowiadań czy wierszy. Możecie nadsyłać nam obrazki, zagadki czy zabawne zdjęcia, które udało Wam się zrobić. Chcemy by „Polak Mały” był naszym wspólnym dziełem.

Będziemy się też starać, by było to pismo mogące służyć pomocą w nauczaniu języka polskiego, żeby stało się pomocne zarówno dla nauczycieli w szkołach polskich, jak i w innych placówkach, gdzie młodzież uczy się języka polskiego. Dlatego ważną jest dla nas również opinia nauczycieli o treściach zamieszczanych na naszych łamach.

Życzymy miłej i pożytecznej lektury.

Redakcja „Kuriera Galicyjskiego"

 

Czytaj w PDF