Ukazała się druga część książki „Sekrety Lwowa”

-a A+

Ukazała się druga część książki „Sekrety Lwowa” Jurija Smirnowa, lwowskiego przewodnika i dziennikarza Kuriera Galicyjskiego. Autor, jako Polak ze Lwowa, przybliża wiele znanych miejsc rodzinnego miasta oraz opowiada o jego wybitnych mieszkańcach.

W drugiej części książki znalazły się m.in. opowieści o niezwykłych losach lwowskich pomników, wyścigach samochodowych ulicami miasta w okresie międzywojennym oraz sukcesach Pogoni na międzynarodowej arenie piłkarskiej.

– To nie jest przewodnik po Lwowie, raczej wybrałem rodzynki z lwowskich wydarzeń. W części drugiej piszę o słynnej wódce Baczewskiego, lwowskich latach Gabrieli Zapolskiej, tajemnicach lwowskich klasztorów. Nie mogłem też ominąć po raz kolejny wątków związanych z Cmentarzem Orląt – powiedział Jurij Smirnow, autor książki.

Pierwsza część książki została wydana w 2018 roku. Jest to również mała podróż do przedwojennego Lwowa opowiadająca nieznane tajemnice i legendy miasta. Obie książki można kupić w polskich księgarniach.

Karina Wysoczańska

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą

 

Projekt „Polska Platforma Medialna Ukraina” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja

 

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

©2011-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.